0x1080x1070x1000x460x910x1000x760x93

HEB / AR / EN
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איפור ואקנה – תרופה או מכה?

טיפים ומאמרים

ראשי / טיפים ומאמרים / איפור ואקנה – תרופה או מכה?

איפור ואקנה – תרופה או מכה?

מרבית הנשים משקיעות זמן, מאמץ וכסף למראה פנים יפה. כספים רבים מושקעים מדי שנה בקרמים, מוצרי איפור ושפע מוצרי קוסמטיקה אחרים, להשגת מראה נקי, בהיר, מטופח ולפעמים גם צעיר יותר.

באופן אירוני, אותם מוצרי איפור עליהם אנו מסתמכות להשגת מראה פנים מושלם, עלולים לגרום נזק לנקבוביות העור. שימוש במוצרי קוסמטיקה שאינם מותאמים/נכונים לסוג העור שלכן, עלול להחמיר פצעוני אקנה או לגרום להופעתם.

אקנה היא הפרעת עור דלקתית בעיקרה, המתרחשת בשכבות העור העמוקות ומושפעת במידה רבה ע"י הורמונים. איפור אינו הגורם הישיר לאקנה, אך סוגי איפור מסויימים יחד עם שימוש לא מבוקר עלולים להחמיר את הפצעונים בקרב אנשים שנוטים לפתח אותם על פניהם.

אם שמתן עין על מוצרי איפור מסויימים, מומלץ לבחור מוצרי איפור המשתלבים היטב עם העור, בייחוד כשמדובר בשכבת הבסיס. יש להמנע ממריחת שכבת איפור עבה, ולהקפיד שהיא תתמזג עם הפנים. לפני הוספת מוצרים נוספים על שכבה זו, מומלץ להמתין ששכבת הבסיס תתייבש במשך מספר דקות, ואז למרוח את שאר האיפור או המוצרים.

אם העור נהיה אדמומי, מגרד או מתנפח לאחר שימוש בסוג מסויים של איפור, יש להפסיק את השימוש בו. מרכיבים מסויימים במוצרי קוסמטיקה עשויים לגרום לגירוי אלרגי הידוע כקשר דרמטיטיס בקרב חלק מהאנשים.

שימוש במוצרי איפור במצב של אקנה, תלוי בחומרת הפצעונים. אם האיפור אינו משפיע באופו נרחב, ואת אינך מוכנה לוותר על האיפור, מומלץ לפחות להיות בררנית בבחירת המוצרים. הגישה הטובה ביותר להתמודדות עם איפור ואקנה היא בחירת מוצרי איפור שכותרתם “לא קומדוגני”. מוצרים שאינם קומדוגנים נוטים פחות לסתימת הנקבוביות, ובכך מפחיתים את הצטברות החיידקים הגורמים לאקנה, דלקת וצלקות.

יש להשמר גם מרכיבים העלולים להחמיר את מצב האקנה. מוצרים המכילים ניחוחות וריחות, עשויים לגרות את העור או לגרום לתגובה אלרגית. מומלץ לחפש מוצרי איפור עם תווית “ללא חומרי ריח”. אם קיים ספק לגבי השפעות המרכיבים של המוצר, או התאמת מוצרי איפור מסויימים לסוג העור האישי שלכן, מומלץ להתייעץ עם רופא עור על מנת להבין את השימוש הנכון למצבכן באיפור, כך שלא יפריע לאקנה.

כיום נשים רבות משתמשות באיפור על מנת להסוות או להסתיר פצעוני אקנה, אך מריחת שכבת איפור על הפנים במצב זה אינה בהכרח השיטה הטובה ביותר. איפור עשוי לסייע בהסתרת פצעונים, אך הוא עלול גם להחמיר אותם כשמשתמשים בסוג הלא נכון של קונסילר, או כשמורחים שכבת איפור עבה מדי. האדמומיות ופצעוני האקנה מתקלפים, ומובילים למראה עור גרוע יותר.

לכן, בחירת כל מוצרי האיפור, החל ממייק אפ, דרך סומק ועד צלליות ואייליינרים למיניהם, צריכים להיות עשויים מחומרים שאינם שמנוניים, ושהם היפו אלרגניים, שאינם גורמים לגירוי של העור. יש לקרוא  את תוויות המוצרים ומומלץ לבחור מוצרים על בסיס מים. קוסמטיקה המבוססת על מינרלים מכילה מרכיבים כגון סיליקה, טיטניום דו חמצני ותחמוצת אבץ, הסופגים שמן ומסתירים את האדמומיות ללא גירוי העור וללא החמרת הפצעונים.

סובלת מאקנה? חפשי באתר את תרחיץ הפנים ADVANCED CLEANSER מבית SABRINE.

האם להסיר פריט זה מסל הקניות?

איפוס סיסמה

מלאו את כתובת הדוא״ל ונשלח קישור
ליצירת סיסמה חדשה

שכחת את הסיסמה? יש להזין את שם המשתמש או כתובת האימייל. הוראות איפוס הסיסמה ישלחו באימייל.

יצירת חשבון

* שדות חובה

משתמשים רשומים